Ağaç Motoru Çalışırken Neden Stop Eder?

Ağaç Motor Çalışırken Neden Stop Eder?

Ağaç motor çalışırken neden stop eder? sorusu, motorlu testere kullanan kişilerin en çok araştırdığı konulardan birisi olmaktadır. Motorlu testerelerin kullanımı sırasında, özellikle uzun süreli kullanımlarda ağaç motoru aniden stop edebilmektedir.
Bunun nedeni ise ağaç motorunun aşırı ısınmasından kaynaklanmaktadır


  1. Benzin içerisindeki yağ oranı az ise motor ısınınca stop eder, dengesiz çalışır.
  2. Buji ağzına kurum gelirse motor stop eder.
  3. Elektronik bobin arızasından dolayı stop eder.

Ağaç Motorunun Isınma Nedenleri Nelerdir?


Ağaç motorları en çok bahçe, peyzaj ve ormancılık işlerinde kullanılan araçlar olup, özellikle uzun süreli kullanımlarda ağaç motorları ısınarak stop edebilmektedir.
Bu ısınmayı önlemek içinse, uygulanabilecek bazı yöntemler bulunmaktadır.
Bunun için yapılması gerekenlerden birisi ise ağaç motorunun düzenli olarak bakımına özen gösterilmesi gerekliliğidir.


Motorlu testere ısınınca çalışmıyor


Bir ağaç motorunu verimli olarak ve uzun süreli kullanabilmek için her zaman motor bakımının eksiksiz ve sık aralıklarla yapılması gerekmektedir.

Aynı zamanda ağaç motorunun sahip olduğu hava filtrelerinin ve karbüratörünün de düzenli olarak temizlenmesi ve bakımlarının yapılması lazımdır.


Ağaç motorlarının kullanımı sırasında bütün bakımları yapıldığı halde, yine de stop etmesi ise durumunda size en yakın agromec yetkili servisine ağaç motorunuzu götürebilirsiniz.


Motorlu testere isininca calismama nedenleri


Aşırı ısınma sonucunda ağaç motorunu uzun süreli işlerde molalar vererek kullanmak, motorun stop etmesini engellemektedir.

Özellikle yaz aylarında, ağaç motoru ısınma nedenleri arasında havanın da sıcak olması yer almaktadır. Yaz aylarında havanın da sıcak olmasının etkisi ile ağaç motoru daha çabuk ısınmakta ve stop etmektedir. Bunun önüne geçmek içinse, akşam saatlerinde ya da havanın daha serin olduğu zamanlarda uzun sürecek olan işleri yapmak gerekmektedir.

 

Ağaç Motoru Çalışırken Neden Stop Eder?