Elektrikli Testere İle Benzinli Motorlu Testere Arasındaki Farklar

Elektrikli Testere İle Benzinli Motorlu Testere Arasındaki Farklar


Elektrikli testere ile benzinli motorlu testere arasındaki farklar, testere ile çalışma durumu olan kişilerin yakından ilgilendiği içerikler arasında yer almaktadır. Her iki seçeneğin de kesim işlerinde kullanıldığı bilinse de bazı teknik özellikleri sayesinde birbirlerinden farklı oldukları anlaşılmaktadır. Peki, bu iki seçenek arasındaki bariz farklar nelerdir?

  • Benzinli olan, yani motorlu testereler daha uzun süreli çalışmalar için yapılmıştır.
  • Motorlu testereler, elektrikli testerelere kıyasla daha güçlü bir motora sahiptir.
  • Elektrikli testereler, daha sınırlı işlerde kullanıma uygundur.
  • Elektrik ile çalışması nedeniyle büyük işlere ve kalın ağaçları kesmeye uygun değildir.

Sıralanan bu farklara bakıldığı zaman her iki seçeneğin de farklı alanlarda kullanıma uygun olduğunu fark etmek mümkündür.


Elektrikli Testere Nerelerde Kullanılır?


Yukarıda farklarından bahsedilen iki seçenek hakkında elektrikli testere nerelerde kullanılır sorusunun da yaygın bir şekilde merak edildiği görülmektedir. Elektrikli testereler, daha çok kapalı ortamlarda ve az işlerin halledilmesi açısından önerilmektedir. Yani, bir ağaç kesmek ya da kalın odunları kesmek için elektrikli testere seçmek yanlış olacaktır.


 

elektrikli testere farklari nelerdir

 

Kışın şömine veya odun sobası ile ısınan bireyler, kış ayının yaklaşması ile birlikte kışlık odun hazırlamaktadır. Bu noktada evin etrafında bulunan zayıf ağaçların kesilmesi veya ince odunların kesilmesi için elektrikli testerenin tercih edilmesi önerilmektedir. Zira motorlu testereleri bu iş için kullanmak gereksiz olacaktır.


Benzinli Motorlu Testere Nerelerde Kullanılır?


Motorlu testere nerelerde kullanılır sorusu ise yapılan bu kıyaslama kapsamında ele alınan bir içerik olarak değerlendirilmektedir. Elektrikli testerelerin daha az güç gerektiren kesim işlemlerinde kullanılmasının yanı sıra benzinli motorlu testerelerin daha ağır işlerde kullanıldığını görmek mümkündür. Aynı zamanda motorlu testere kullanan kişilerin odun kesimi işinde yer aldığı da fark edilmektedir.

 

motorlu testere farklari nelerdir

 

Elektrikli Testere İle Benzinli Motorlu Testere Arasındaki Farklar

Gün boyu ağaç kesimi, özellikle kalın gövdeye sahip olan ağaçların kesimi için motorlu testerelerin kullanılması tavsiye edilmektedir. Güçlü motor yapısına sahip olan bu testereler, gün içinde herhangi bir aksaklık veya zorluk yaşamadan kesim işlemlerinin tamamlanmasını sağlamaktadır. Kalın göveli ağaçların kesilmesi söz konusuysa kesinlikle motorlu testerelerin tercih edilmesi gerekmektedir.