Motorlu Testere Gaz Verince Stop Ediyor

Motorlu Testere Gaz Verince Stop Ediyor

 

Motorlu testere gaz verince stop ediyor konusu, motorlu testere kullanan kişilerin en çok merak ettiği konulardan biris olmaktadır. Motorlu testereler bahçe ve orman işlerinde ağaç kesme, ağaç budama ve tomruklama gibi benzeri işlerde kullanılmaktadır. Motorlu testerelerin bakımlarının düzenli olarak yapılmadığı durumlarda ise bir takım arızalar ortaya çıkmaktadır.

 

Motorlu testerelerin periyodik olan bakımlarının aksatılmasının yanı sıra, kullanım talimatlarına uygun olarak da kullanılması büyük önem taşımaktadır. Motorlu testere kullanan kişilerin başına gelen en büyük sorunlardan birisi de, motorlu testerenin gaz verince çalışmaması, yani durması stop etmesi olmaktadır.

 

Motorlu Testerenin Stop Etmemesi İçin Neler Yapmak Gerekmektedir?

 

Motorlu testereler düzenli olarak bakımları yapıldığı takdirde, uzun süreli olarak kullanılan ve çok dayanıklı olan ürünlerdir. Motorlu testere kullanımda ise gaz verildiği halde durması en çok rastlanan sorunlardan olmaktadır.  Bu arıza ise özellikle uzun süreli kullanımlardan sonra ortaya çıkmaktadır. Arıza onarmak veya kendi başınıza müdahale etmek ürünün garanti kapsamından çıkacağı anlamına gelmektedir. Bu yüzden onarım yapmadan önce yetkili bir servisimize arızalı motorunuzu götürmenizi öneririz. Yetki serviler sayfamızdan bulunduğunuz il veya ilçedeki agromec yetkili servislerinin iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. 

 

 

Motorlu Testerenin Stop Etmemesi İçin

 

 

Motorlu testerenin kendi kendini durmasının en büyük nedeni ise motorun ısınması olmaktadır. Bu nedenle motorlu olan testerelerin uzun süreli kullanımlarında bazı noktalara dikkat edilerek kullanılması ise bu sorun yaşanmamaktadır. Buna bağlı olarak motorlu testerenin stop etmemesi için yapılması gerekenler ise şunlar olmaktadır;

 

  • Motorlu testere eğer zor işlerde kullanılacak ise, güçlü motora sahip olan motorlu testerelerin alınması gerekmektedir.
  • Motorlu testere ile yapılacak olan uzun süreli işlerin, ufak bölümlere ayrılması lazımdır.
  • Motorlu testerenin verimli çalışması için uzun süreli kullanımlarda, beş dakikalık molalar verilerek, motorun soğuması sağlanmalıdır.
  • Motorlu testerelerin bakımlarının düzenli ve sık aralıklarla yapılması lazımdır.
  • Motorlu testere modellerinde yakıtla çalışan motorlu testereler en dayanıklı modeller olmaktadır.
  • Motorlu testere kullanılırken, sık aralıklarla motor sıcaklığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu kontrol sonucunda fazla ısınmış olan motor stop etmeden, soğutulması sağlanmalıdır.
  • Motorlu testerenin verimli ve sağlıklı olarak çalışması için hava filtrelerinin de, her gün düzenli olarak kontrol edilerek temizlenmesi gerekmektedir.
  • Çok uzun sürecek olan işlerde kullanılacak olan motorlu testerenin 2 adet olması, işlerin daha çabuk bitmesini sağlamaktadır.
Motorlu Testere Gaz Verince Stop Ediyor