Motorlu Testere Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Motorlu Testere Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Motorlu testere alırken nelere dikkat edilmeli sorusu ile birlikte pek çok kişinin bu tarz içerikleri yakından takip ettiği fark edilmektedir. Özellikle ormancılık ile ilgilenen ve odun yapımında görev alan kişiler, motorlu testere seçiminde oldukça dikkatli olmalıdır.

Motorlu testere kullanımına bakıldığında bu tip araçların amatör ( yarı profesyonel makineler ) ve profesyonel olmak üzere iki tip alıcı bulunmaktadır. Amatör kullanıcılar, genellikle motorlu testereleri kendi evlerinde kışlık odun çıkarmak amacıyla tercih etmektedir. Profesyonel olanlar ise daha önce de belirtildiği gibi ormancılık alanında uzman olan ve daha büyük işlerde bu testereyi kullananlar olarak tanımlanmaktadır. Aşağıda bu konuda dikkate alabileceğiniz içeriklere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

motorlu testere alırken nelere dikkat edilmeli

Amatör Kullanıcılar Motorlu Testere Alırken Nelere Dikkat Etmelidir?

 

Motorlu testere ile alakalı olarak motorlu testere karşılaştırma gibi pek çok içeriğe rastlamanız da mümkündür. Genellikle amatör ve profesyonel olmak üzere iki tip kullanıcısı bulunan motorlu testereler, işlevleri gereği de otomatik olarak ikiye ayrılmaktadır. Peki, amatör kullanıcılar motorlu testere seçiminde nelere dikkat etmelidir?

 

  • Ağır motorlu ve gereğinden fazla güçlü testerelerin tercih edilmesine gerek yoktur.
  • Sadece kışlık odun çıkarılacaksa ve elektrik sorunu yoksa elektrikli testereler de tercih edilebilir.
  • Ancak yakacak hazırlamak için ağaç kesmek gerekiyorsa benzinli seçeneklerin seçilmesi ve en az 45 cm pala uzunluğu ve 3 HP motor gücü olan ürünler tercih edilmelidir.
  •  

Profesyonel Kullanıcılar Motorlu Testere Seçerken Nelere Dikkat Etmelidir?

 

motorlu testere en iyisi

 

Motorlu testere seçimine bağlı olarak amatör kullanıcıların yanı sıra profesyonel kullanıcıların da ne gibi seçeneklere yönelmesi gerektiği zaman zaman merak edilmektedir. Profesyonel kullanımlar için önerilen özellikler, pek çok kaynakta bulunmaktadır. Profesyonel kullanıcıların bu yönde seçim yaparken dikkat etmesi gerekenler şunlardır:

 

  • Toru kesim için önerilen özellikler hafif profesyonel modeller ve 3,5-4 HP motor gücü olan seçeneklerdir.
  • Kalın ve ağır kesimler için ise 4,5 HP ve üzeri modellerin tercih edilmesi gerekmektedir.
  • Aynı zamanda orijinal ürün satın aldığınıza da emin olmanız gerekmektedir.

Sıralanan bu detayları inceleyerek işinizi görebilecek ürün ve özelliklerini kolaylıkla tercih edebilirsiniz.

Motorlu Testere Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?