Motorlu testere nasıl çalışır

Yeni aldığınız motorlu testerenizi kolisinden çıkardıktan sonra kullanma kılavuzundaki kurulumları yapıp, motorunuza benzin - yağ karışımını yapacak miktarda doğru oranlarda benzin ve yağını koymalısınız. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra güvenli bir şekilde ilk çalıştırma pozisyonunuzu alarak;

 

  • Stop anahtarını açık (On) konuma getirmelisiniz.

 

Testeterenin üzerinde bulunan açma kapama tuşunu açık konuma getirmelisiniz.

 

Anahtar açık konumu

 

çalıştırma anahtarı

 

  • Jikle anahtar kolunu çekmelisiniz.

 

Motorlu testerenin üzerinde ileri geri çekme ve itmeli jikle anahtarını kendinize doğru çekerek açmalısınız. 

 

testere jiklesi

 

Testerenin jikle kolu çekilir

 

  • Starter ipini çekmelisiniz.

 

Jikle kolunu çektikten sonra starter ipini 1 kez tam çekmelisiniz. Easy Starter kullanılan testere modellerimizde aşırı yük uygulamak ipin kopmasına veya arıza yapmasına neden olabilir.

 

Motorlu testere starter ipi

 

Motoru çalıştırmak için ipi çekin

 

Starter ipini 1-3 kez çektikten (ilk çekmede motor çalışma sesi gelip stop etme sesi geldiyse 1 kez yeterli) sonra motorlu testere çalışma jiklesi indirilir. Jikle inik iken ikinci kez starter ipini tekrar çektiğinizde testereniz çalışacaktır. Yeni satın alınan testerelerde motor benzini tam yakarak çalışmaya başladıktan sonra, motorun sağlıklı çalışabilmesi için testere rolantide uzun bir süre çalıştırılır.

 

Motorlu testere nasıl çalışır videomuzu izleyerek sizde kolayca testerenizi çalıştırabilirsiniz.

Motorlu testere nasıl çalışır

Tüm bunları yaptıktan sonra eğer motorunuz çalışmıyorsa motor boğulması denilen bir arızaya sebep vermiş olabilirsiniz. Yeni motorlarda sıkça rastlanan çalıştırma sorunlarının en büyük kaynağı motor boğulması neden olur ve nasıl giderilir? hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret ediniz. Daha önce motorlu testere çalıştırmadıysanız ve nasıl çalıştırılması gerektiğini bilmiyorsanız, iletişim numaramızdan bizi arayarak veya servis haritamızdan size en yakın yetkili servisimize giderek sıfır aldığınız yeni motorunuzu yetkili ustalarımızın çalıştırmasını ve kullanımı hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz.