Benzinli Su Motoru Arızaları

Benzinli Su Motoru Arızaları

Benzinli su motoru arızaları konusu, su motoru kullanan pek çok kişinin en çok araştırdığı konulardan olmaktadır. Su motorları genel anlamıyla bahçe sulamaları için kullanılmaktadır. Su motorları çeşitleri ise benzinli su motoru, elektrikli su motoru ve dizelle çalışan su motorları olarak üçe ayrılmaktadır. Su motorları çeşitleri arasında kullanımı en çok tercih edilen motor çeşidi ise benzinli su motorları olmaktadır.

 

Benzinli Su Motoru Arızaları

 

Benzinli Su Motorları Arıza Çeşitleri Nelerdir?

Benzinli su motoru, sulama işinin çabuk ve verimli yapılmasını sağlamaktadır. Benzinli su motorlarının düzenli olarak bakımının yapılması gerekli olmaktadır.  Düzenli yapılan bakımlarla hem su pompasının daha verimli kullanması sağlanmakta, hem de kullanım ömrü uzamaktadır. Bu nedenle günlük ve aylık olarak su pompalarının mutlaka bakımdan geçirilmesi ve temizlenmesi lazımdır. bu bağlamda benzinli su motorları arıza çeşitleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Kalıntı Birikmesi
  • Kırılmış ya da Hasar Görmüş Parçalar
  • Karbüratörün Hasar Görmesi
  • Bobinlerin Hasar Görmesi

Kalıntı Birikmesi

 

Benzinli su motoru kalıntı birikmesi

 

Su motorlarında en sık rastlanan arızalardan birisi de, motorun içerisinde kalıntıların birikmesi olmaktadır. Bu nedenle su motorlarının düzenli olarak temizlenmesi ve gerekli olan bakımlarının bütün aksamlarına yapılması gerekmektedir.

Kırılmış ya da Hasar Görmüş Parçalar

Benzinli su motoru arızalarının da en sık rastlanılan arıza türleri arasında kırılmış ya da hasar görmüş parçalar bulunmaktadır. Su motorunun yanlış kullanımından ya da uzun süreli olarak kullanım sonucunda bu tarz arızalar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle su motorunu size en yakın agromec yetkili servisine götürmeniz, hasar görmüş ya da kırılmış olan parçalarının değiştirilmesi lazımdır.

 

 

Karbüratörün Hasar Görmesi

Benzinli su motorlarında en sık olarak rastlanan arızalardan birisi de, karbüratörün hasar görmesi olmaktadır. Karbüratöre bir su motorunun en önemli parçalarından birisi olup, zamanla içerisinde kir birikebilmekte ya da içinde bir parça kırılmış olabilmektedir. Bu tarz arızalarda karbüratör değiştirilerek, benzinli su motoru yine sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.

 

Bobinlerin Hasar Görmesi

Bobinler su motorlarında, en çok işleve sahip olan parçalardan olup, bobinlerin arızalanması durumunda su motoru kullanılamaz bir hale gelmektedir. Bu gibi durumlarda ise bobinin değiştirilerek, yenisini takılması lazımdır. Bu nedenle benzinli su motorunun bir size en yakın noktada agromec servisinde tamirciye götürülmesi gerekmektedir.

Benzinli Su Motoru Arızaları